شرایط برگزاری آزمون B2 گوته

شرایط برگزاری آزمون B2 گوته

1400 بهمن 18

هرچند در برخی رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان وجود دارد. امادر اکثر موارد زبان آموزان برای مهاجرت تحصیلی و یا کاری باید مدرک زبان آلمانی B2 اخذ نمایند. برای اخذ مدرک B2 زبان آلمانی، زبان آموزان میتوانند در یکی از امتحانات گوته (Goethe-Zertifikat)، تست داف(TEST DAF) ، دی اس ها(DSH)  و یا تلک  (TELC)شرکت نمایند. در این مقاله ما به بررسی مختصر امتحان گوته می پردازیم.

 امتحان گوته شامل چهار مهارت خواندن (lessen)، نوشتن(Schreiben) ، گوش دادن(Hören)  و صحبت کردن  (Sprechen)می باشد. که همه این مهارت ها در امتحانات آخر ترم موسسه گوتا نیز گنجانده شده است و زبان آموزان مکلف هستند تا در انتهای هر ترم در همه این مهارتها نمره لازم را کسب نمایند.

 

مهارت خواندن

این امتحان شامل 5 بخش می باشد و مدت زمان آن 65 دقیقه است. زبان آموزان باید به 30 سوال در این بخش پاسخگو باشند. در امتحان خواندن مثل بقیه امتحانات زبان، دانستن معنی همه لغات زبان الزامی نیست و درک مطلب در این بخش بسیار مهم می باشد. به همین منظور در دوره های آمادگی امتحان در موسسه گوتا، مهارتهای لازم برای جوابگویی به سوالات این بخش علیرغم دانستن معنی تمام کلمات آموزش داده میشود. برای شرکت در این کلاسها میتوانید به واتساپ 09024735209 پیغام ارسال نمایید.

5 بخش امتحان خواندن از موارد زیر تشکیل شده اند. قسمت اول که 18 دقیقه زمان دارد شامل چهار مقاله در یک فروم اینترنت است، قسمت دوم و سوم هرکدام 12 دقیقه زمان دارند و شامل متون خبری می باشند. قسمت چهارم نیز 12 دقیقه می باشد که در مورد بحث درباره یک موضوع خاص است.  و قسمت آخر یا پنجم نیز شش دقیقه زمان دارد و حاوی اطلاعاتی در مورد یک موضوع خاص است. زبان آموزان 5 دقیقه زمان دارند تا جوابهای خود را وارد پاسخنامه مربوطه نمایند.

 

 مهارت گوش دادن

این بخش نیز شامل 4 قسمت مختلف می باشد و مدت زمان آن 40 دقیقه است. 30 سوال در این بخش وجود دارد. قسمت اول امتحان گوش دادن، 5 مکالمه در مورد موضوعات روزمره است. قسمت دوم مصاحبه با یک شخص در زمینه علمی یا فرهنگی می باشد.  قسمت سوم صحبت با سه نفر در رادیو در رابطه با موضوعات روزمره می باشد. و در قسمت آخر باید به سوالاتی مربوط به یک سخنرانی کوتاه پاسخ داده شود.

 

مهارت نوشتن

این بخش دارای دو قسمت مختلف است و مدت زمان آن 75 دقیقه است. در این بخش باید به ترتیب در مورد یک موضوع خاص و یک ایمیل رسمی با توجه به تعداد کلمات داده شده متنی نوشته شود. در دوره آمادگی آزمون موسسه گوتا، انواع مختلفی از ایمیل نوشتنها، ساختار بندی نوشتن یک متن و کلمات ضروری برای نوشتن متون و ایمیلها تدریس خواهد شد. برای شرکت در این کلاسها میتوانید به واتساپ 09024735209 پیغام ارسال نمایید.

 

مهارت صحبت کردن

این بخش نیز دارای دو بخش مجزا می باشد و توسط دو ممتحن مجزا نمره داده می شود. بخش اول 40 نمره و بخش دوم 44 نمره دارد و 16 نمره برای تلفظ و ادای درست کلمات می باشد. در قسمت اول می بایست در مورد یک موضوع مشخص که از قبل تعیین شده است ارائه داده شود در این بخش افراد شرکت کننده در آزمون اجازه دارند از شما سوال بپرسند. در بخش دومافراد شرکت کننده باید در مورد یک موضوع خاص به تبادل نظرات بپردازند. زمان آمادگی در نظر گرفته شده برای این بخش 15 دقیقه است. تمرین مکالمه از همان سطوح ابتدایی در دوره های ترمیک گوتا از مهارتهای تمرینی لاینفک می باشد.

 

 زمان و نحوه برگزاری امتحان B2

این امتحان بصورت هر دو ماه یک بار در ایران برگزار می شود. لطفا در زمان شیوع بیماری کرونا و با توجه به قرنطینه های مقطعی، به زمان برگزاری امتحان توجه بفرمایید. همچنین داشتن مدرک واکسیناسیون برای حداقل دو دوز که بصورت رسمی از طرف وزارت بهداست ایران صادر شده است، برای شرکت در امتحان الزامی می باشد.

لازم به ذکر است که برگزاری دیجیتال امتحان با لپ تاپ و هندزفری که از طرف برگزار کنندگان در اختیار شما قرار می دهند نیز فراهم می باشد. و برگزاری دیجیتال امتحان از خانه امکان پذیر نیست.

 

نمره قبولی امتحان B2

نمره این امتحان از 100 نمره است و نمره مورد نیاز برای قبولی 60 می باشد. در صورت دریافت نمره ای کمتر از این میزان، تکرار امتحان بخشها الزامی است. در ادامه آمار قبولی زبان آموزان در مهارت های مختلف در سال 2021 قابل مشاهده است.

 

مهارت امتحان  

قبولی

عدم قبولی

B2-Hören

42%

58%

B2-Lesen

42%

58%

B2-Schreiben

70%

30%

B2-Sprechen

80 %

20 %

 

 

 

 

یک دیدگاه بنویسید